Építő hírek

Magyarországon az ingatlanok 30 százalékát több mint 10 éve újították fel

Magyarországon az ingatlanállomány 30 százaléka több mint 10 éve vagy soha nem esett át kiadós tatarozáson, a falvakban pedig a házak 38 százaléka szorul sürgős felújításra.  A lakások, házak 30%-a 4-10 éven belül esett át kisebb-nagyobb felújításon. A Fundamenta és az NRC piackutató cég a múlt év végén végzett felmérést a magyarországi ingatlanok állapotáról, s a tulajdonosok felújítási terveiről. 

A felújítások közül a válaszadók leg­gyakrabban a festést, mázolást, illetve a burkolatok cseréjét említették, a munkálatok 73 százalékában ezeket végeztették el az ingatlantulajdonosok. A felújítások kevesebb, mint felében került sor a nyílászárók cseréjére is, és 23 százalékuknál volt lehetőség a víz-, gáz- illetve az elektromos hálózatok cseréjére. A fűtési rendszert csak az ingatlanok 21 százalékában tudták korszerűsíteni. Kiderült, hogy a felújításhoz szükséges anyagi forrásokat az esetek csaknem felében saját megtakarításaikból fedezték a családok. 

A felújítást végzők 11 százaléka személyi kölcsönt vett igénybe, 9 százalékuk lejáró lakás-előtakarékossági szerződését használta fel, 8 százalékuk pedig jelzáloghitelt vett fel. A kutatásban részt vevők fele legfeljebb 1 millió forintot tudott költeni otthona felújítására, csupán a megkérdezettek 6 százaléka jelezte, hogy 5 millió forint feletti összeget költött a tatarozásra. 

Forrás: MTI

Erősen kezdte az évet az építőipar az elemzők szerint

A KSH jelentése szerint januárban az építőipari termelés 11 százalékkal magasabb volt az egy évvel korábbinál, a decemberihez mérten pedig 7,4 százalékkal emelkedett. A decemberinél 8%-kal több új szerződést kötöttek az építőipari vállalkozások, ez 11,5 százalékkal magasabb a tavaly január véginél. Horváth András, a Takarékbank vezető elemzője szerint az idei harmadik negyedév végére stabilan helyreállhat a korábban látott építőipari fellendülés, de ebbe még beleszólhatnak a járványügyi korlátozások, ami jelentős bizonytalansági tényező továbbra is. Ezzel együtt úgy látják, hogy akár 15 százalékot elérő visszapattanás is jöhet idén az iparágban.

Forrás: MTI

NAV: időpontot kell foglalni az ügyintézéshez

A koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzetben csak időpontfoglalással lehet megjelenni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ügyfélszolgálatain. Az egészségügyi szolgáltatási járulék ügyintézése, a csekkigénylés és a beadványok beadása időpontfoglalás nélkül is intézhető (kivéve a kormányablakokban működő NAV-ablakokat, ott minden esetben időpontot kell foglalni.) A közleményben hangsúlyozzák, hogy a személyes ügyintézés helyett célszerűbb telefonon vagy elektronikusan intézni az ügyeket. Konkrét ügyeket a 06-80/20-21-22 számon lehet intézni, de ehhez ügyfélazonosító számra (PIN-kódra) van szükség, vagy részleges kódú telefonos azonosításra. Ügyfélazonosító szám a TEL-nyomtatványon igényelhető. Általános kérdésekben regisztráció nélkül is hívható a NAV infóvonala a 1819-es telefonszámon.

Forrás: MTI

Hírdetés

Hirdessen nálunk!
Most 3 hirdetés mellé
1 -et ajándékba adunk!
KATTINTSON A RÉSZLETEKÉRT!
Megjelent új szakkönyvünk:
ÉPÍTŐIPARI SZERZŐDÉSEK
Mire figyeljünk, hogy ne bukjunk?

Kiadványaink