Eszközbeszerzés pályázat a láthatáron!

2025 januárjára várható a vidéki kisvállalkozások támogatását célzó, eszközbeszerzésre vonatkozó pályázat kiírása. A végleges verzió még nem jelent meg, viszont lényeges változások már nem várhatóak. Kovács Gergő, pályázatíró szakértőt kérdeztük a részletekről.

Kik pályázhatnak?

– A célközönség most a mikro- és kisvállalkozások lesznek, ezen belül pedig a leghátrányosabb helyzetű régiók és a Szabad Vállalkozási Zónák támogatása várható – magyarázza. (A leghátrányosabb helyzetű régiók a következők: Dél-Alföld, Észak-Alföld, Észak-Magyarország és Dél-Dunántúl, míg a Szabad Vállalkozási Zónák településeinek felsorolását pedig a 27/2013-as Kormányrendelet mellékletében találhatjuk – a szerk.) A mikrovállalkozások a 10 fő és 2 millió eurós bevétel vagy mérlegfőösszeg alatti vállalkozások, míg a kisvállalkozásoknál a határ az 50 fő és 10 millió euró. 

– A pályázatnak kiemelt célja, hogy a vállalkozói tevékenység fejlesztésével növelje a vidék népességmegtartó-képességét – tette hozzá Kovács Gergő.

Előny a minél több lezárt üzleti év, de alapfeltétel, hogy legalább egy lezárt üzleti évvel kell rendelkezni, ezen belül pedig akár cégek, akár egyéni vállalkozások is élhetnek a lehetőséggel.

Milyen eszközök beszerzését támogatják?

– A vállalkozások új eszközök, gépek beszerzésére, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítására pályázhatnak. A projekt fontos, többletpontokat eredményező része információtechnológiai fejlesztések, szoftver- vagy felhőalapú rendszerek, megoldások bevezetése – hangsúlyozta. Lehetőség lesz telephelyek, székhelyek korszerűsítésére is: gondoljunk itt a már meglévő székhelyek, telephelyek bővítésére, energetikai korszerűsítésére. (Új székhely, telephely vásárlását, létesítését nem tervezik támogatni.) 

Lássuk az anyagi részét!

A támogatás mértéke 50%-os, tehát önerővel is rendelkezni kell. Legalább 5 millió és legfeljebb 30 millió forintra “nevezhetünk be”. A rendelkezésre álló keret­összeg 50 milliárd forint.

Kiket zárnak ki a pályázatból?

  • akinek a saját tőkéje negatív vagy a jogszabályban meghatározott mérték alá süllyedt
  • ha a projekt összköltsége meghaladja az előző évi árbevétel felét
  • mezőgazdasági termelők
  • akik GINOP +1-es prioritásban korábban már támogatásban részesültek (akinek volt nyertes GINOP pályázata, nézze meg a Támogatói okiratát, és ha a kódszám egyessel kezdődik, akkor ezen a pályázaton nem indulhat)
  • szálláshely-fejlesztésre vagy dohánytermékek forgalmazására sem lehet igényelni
  • a kizárólag fuvarozással foglalkozók ezen a pályázaton nem indulhatnak, azonban ha a fuvarozás mellett más tevékenységet is végeznek, pl. raktározás, akkor az egyéb tevékenységhez kapcsolódóan igényelhetnek támogatást
  • olyan vállalkozás, amelyik szabálytalanság miatt az elmúlt 5 éven belül kizárásra került valamilyen pályázati támogatásból
  • lakóépület besorolású ingatlan korszerűsítését szintén nem támogatják.

További kérdések esetén az alábbi elérhetőségeken lehet érdeklődni:

Kovács Gergő Péter, pályázatíró
kovacsgergopalyazat@gmail.com
+36 70 514 5854

Kis Zsuzsanna

Hírdetés

Hirdessen nálunk!
Most 3 hirdetés mellé
1 -et ajándékba adunk!
KATTINTSON A RÉSZLETEKÉRT!
Megjelent új szakkönyvünk:
ÉPÍTŐIPARI SZERZŐDÉSEK
Mire figyeljünk, hogy ne bukjunk?

Kiadványaink